Csúcstechnika alkalmazásával kezdte meg az abroncsgyártást 10 évvel ezelőtt a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft., amelynek anyavállalata a BIRD (Bridgestone Innovative and Rational Development), teljesen automata gyártástechnológiát telepítette Magyarországra. A technológia különlegességét az adja, hogy teljesen automatikusan képes elvégezni az abroncsgyártás minden lépését, az alkatrészek gyártásától kezdve, az oldalfalépítésen és a futófelület elkészítésén át egészen a kész abroncs vulkanizálásáig. Ezzel a technológiával a tatabányai üzem jobb minőségű abroncsokkal képes kiszolgálni nemzetközi ügyfeleit.
Nemcsak a gumi, de a méretválaszték is rugalmas
A Bridgestone által kifejlesztett gyártástechnológia legfontosabb előnye az, hogy gyors méretváltást tesz lehetővé a gyártás folyamán. A tatabányai üzem gépein egyszerre akár 128 különböző méretben is készülhetnek abroncsok, 15”-22” col közötti mérettartományban. A tatabányai üzemben ezzel a technológiával a Bridgestone márka közkedvelt termékcsaládjait, a Dueler-t, Blizzak-ot, Potenzát, Turanzát, valamint a Firestone márka abroncsait, a Destination-t, az SZ90-t és a Roadhawk-ot gyártja a cég.
„Innovatív gépeinknek köszönhetően az elmúlt 10 év során a Bridgestone Tatabánya csapata rugalmasan és gyorsan tudott alkalmazkodni a piaci igényekhez. E korszerű technológia és iparági tapasztalatunk révén képesek vagyunk kiváló minőségű abroncsokat szállítani az európai és hazai prémium autógyártó vállalatoknak” – fogalmazott Topolcsik Melinda, a Bridgestone Tatabánya Termelő Kft. ügyvezető igazgatója.
Folytatja beruházásait Magyarországon a Bridgestone
„A BIRD technológia Tatabányára telepítése jelzi vállalatunk elkötelezettségét Európa és Magyarország felé” – mondta Paolo Ferrari, a Bridgestone EMEA régiójának elnök-vezérigazgatója. „A BIRD technológiát és annak digitális utódját, az EXAMATION-t alkalmazó tatabányai üzemünk fejlesztésébe eddig összesen 450 millió euro-t invesztáltunk – tette hozzá az cég elnöke. Az elmúlt 10 év folyamatos magyarországi fejlesztéseinek eredményeként a tatabányai üzem alapterülete háromszorosára, 144.400 m2-re nőtt, alkalmazottainak száma pedig ma már meghaladja az 1.100 főt. Az új gyártócsarnokba telepített digitális gyártástechnológia révén 2017 végére 3,6 millió darabra nőtt a gyártókapacitás, amelyet 2020-ig 7,2 millió darabra futtat majd fel a vállalat.