„A versenygyőzelem a legnagyszerűbb dolog, boldog vagyok, de mélyen legbelül tudom, hogy nem volt meg a tempóm ma. Meg kell vizsgálnunk, hogy ez miért történt.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta. „(Nico) Jobban dolgozott mint én, így meg kell néznem, hogy én tudok-e fejlődni.” – tette hozzá Hamilton. A hétvége eredménye tiszta lenyomata a téli tesztelések alatt mutatott eredményeknek. A Mercedes remek teljesítményével szemben áll a címvédő világbajnok alakulata és a Ferrari. Bahrein egy igen fontos helyszín a csapatok életében a szponzorok miatt, így aki igazán számít, az ott volt a helyszínen. Emiatt különösen fontos volt a jó szereplés ezen a pályán.

Lehet, hogy ennek is köszönhető, hogy a szezon eddigi legizgalmasabb futamát láthattuk vasárnap, egy sor kerék-kerék elleni küzdelemmel tarkítva. A Mercedes pilótái a biztonsági autós időszak utáni tíz körben ölre menő küzdelmet folytattak egymással, de végül Hamilton meg tudta tartani az első helyét bármennyire is próbálkozott német csapattársa.

A Red Bullok ugyanebben az utolsó, 10 körös, felvonásban a lágy gumik előnyét élvezték, így tudta Ricciardo megszerezni a negyedik helyet. Az ausztrál pilótát Nico Hülkenberg és Sebastian Vettel követi az ötödik és hatodik helyeken. Vettelnek ezúttal nem volt szerencséje, Renault motorjának gyengeségére panaszkodott. A címvédő nem tudta kielőzni Hülkenberget, így az utolsó két kört azzal töltötte, hogy igyekezett maga mögött tartani a Williams párosát, Felipe Massát és Valtteri Bottast. Ez utóbbi duó végül megismételte malajziai eredményét.

Fernando Alonso és Kimi Raikkönen a bahreini teljesítményével sem lehet maradéktalanul elégedett. Az utolsó tízbe, vagyis még éppen pontszerző helyre, kormányozta célba autóját a maranellói gárda két pilótája. Meglepetésre a McLarenek nem muzsikáltak jól a futamon. Jenson Button és Kevin Magnussen kiestek a versenyből. Nico Rosberg győzelmével az egyéni ponttábla élén marad, s őt továbbra is csapattársa, Lewis Hamilton követi a második helyen három futamot követően. Érdekesség, hogy a konstruktőrök között a második helyen jelenleg nem egy élvonalbeli csapat, hanem a Force India áll, köszönhetően pilótáik itteni kitűnő teljesítményének.

2014-es Bahreini Forma-1-es Nagydíj eredménye

1. Lewis Hamilton Mercedes 1:39:42.743 2. Nico Rosberg Mercedes + 1.085 3. Sergio Perez Force India + 24.067 4. Daniel Ricciardo Red Bull + 24.489 5. Nico Hülkenberg Force India + 28.654 6. Sebastian Vettel Red Bull + 29.879 7. Felipe Massa Ferrari + 31.265 8. Valtteri Bottas Williams + 31.876 9. Fernando Alonso Ferrari + 32.595 10. Kimi Raikkönen Ferrari + 33.462 11. Danyiil Kvjat Toro Rosso + 41.342 12. Romain Grosjean Lotus + 43.143 13. Max Chilton Marussia + 59.909 14. Pastor Maldonado Lotus + 1:02.803 15. Kamui Kobajasi Caterham + 1:27.900 16. Jules Bianchi Marussia + 1 kör 17. Jenson Button McLaren + 2 kör 18. Kevin Magnussen McLaren Nem ért célba 19. Esteban Gutierrez Sauber Nem ért célba 20. Marcus Ericsson Caterham Nem ért célba 21. Jean-Eric Vergne Toro Rosso Nem ért célba 22. Adrian Sutil Sauber Nem ért célba

Bahrein után két hetet kapnak a csapatok arra, hogy áttelepüljenek Sanghajba, a Kínai Nagydíjat ugyanis 2014. április 20.-án rendezik meg. Tavaly Fernando Alonso győzedelmeskedett ezen a pályán, ennek ellenére nem ő, hanem a Mercedes duója lesz a favorit. 2012-ben Nico Rosberg Forma-1-es pályafutása első győzelmét szerezte meg Kínában, az előtte lévő évben pedig Lewis Hamilton, igaz még McLarenes színekben, győzött a távol-keleti pályán.

A világbajnokság eredménye a 3. futam után

Pilóták: 1. Nico Rosberg 61 pont 2. Lewis Hamilton 50 pont 3. Nico Hülkenberg 28 pont 4. Fernando Alonso 26 pont 5. Jenson Button 23 pont 6. Sebastian Vettel 23 pont 7. Kevin Magnussen 20 pont 8. Valtteri Bottas 18 pont 9. Sergio Perez 16 pont 10. Daniel Ricciardo 12 pont 11. Felipe Massa 12 pont Konstruktőrök: 1. Mercedes 111 pont 2. Force India 44 pont 3. McLaren 43 pont 4. Red Bull 35 pont 5. Ferrari 33 pont 6. Williams 30 pont 7. Toro Rosso 7 pont